“Pinochet (Eski Şili diktatörü) daha çok insan öldürmeliydi” gibi birçok skandal sözlerin sahibi aşırı sağcı Jair Bolsonaro Brezilya’nın yeni devlet başkanı. Brezilya’daki seçim sonuçları şaşırtıcı mı? Ülkede yaşanan seçim sürecini nasıl analiz etmeli? Dünya hep şovenist siyasilerin yükselişine mi tanıklık edecek? ABD’de ara seçimlerin 6 Kasım’da gerçekleşmesi bekleniyor. Bombalı paketler derken, ABD’de şimdi de bir Sinagog’a saldırıda 11 kişi hayatını kaybetti. ABD’yi seçim öncesi bu nefret sarmalına kim, neden sürüklüyor? TSK neden, Irak’ın kuzeyine hava saldırısı düzenledi? Cemal Kaşıkçı cinayeti ne noktaya geldi? Ve daha fazlasını Ara başlık’ın 8’inci yayınında Zeynep Yüncüler soruyor Siyaset Bilimci Sezin Öney yanıtlıyor.

“Brezilya seçimleri, dünyada aşırı sağın yükselişini farklı boyuta taşıdı”

“Bolsonaro’nun popülist liderlerden farkı, demokrasinin kendisine tamamen düşman biri”

“Bolsonaro tipi liderler sadece sosyal medyayı ‘etkin’ kullanarak halkı kutuplaştırıyor”

“Bolsonaro’nun seçim öncesi WhatsApp yoluyla sahte haberler yaydığı söyleniyor”

“Bolsonaro, ülkenin en popüler solcu lideri Lula’yı tutuklayan savcıyı Adalet Bakanı yapacak”

“ABD’de yaşanan Sinagog saldırısı yükselen ‘beyaz milliyetçiliği’ tamamen ortaya koydu”

“Trump, seçim öncesi yaşanan saldırılarda kendisini mağdur olarak gösteriyor”

“TSK son operasyonlarıyla ABD’ye karşı elini güçlendirmeye çalışıyor”

“Kaşıkçı’nın cesedinin asitle yok edildiği iddiası, Türkiye’deki faili meçhul cinayetlerdeki asit kuyuları meselesini hatırlatıyor”

“Türkiye’nin, Kaşıkçı cinayetine karşı çıkışları Suriye operasyonuyla ilgili”

Bu içeriği beğendiyseniz bizi Patreon üzerinden destekleyebilirsiniz.

Zeynep Yüncüler

Lisans eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünde tamamlandı. Gazeteciliğe Milliyet gazetesi haber istihbarat bölümünde başladı. Ardından Artı 1 TV ve BirGün gazetesinde çalıştı. Gündem ve politika alanında altı belgesel hazırladı. Çağdaş Gazeteciler Derneği 2016 yılı Başarı Ödülleri'nde röportaj dalında ödüle layık görüldü. Artı TV'de 'odak' adında haber programını hazırlayıp, sundu. Şu anda serbest gazetecilik yapan Zeynep, medyapod ağında 'arabaşlık' adında podcast haber programını hazırlıyor.

Tüm içerikleri gör

Bültenimize abone olun

Haftalık podcast bültenimize abone olun.