Kadri Gürsel’in Ben de sizin için üzgünüm isimli kitabı vesilesiyle Artı TV’ye verdiği söyleşide profesyonel gazetecilik hakkında söyledikleri üzerine bir anda tüm medya ve akademi camiasını saran gazetecilik tartışması başladı. Gürsel’in söyledikleri bir yandan sektörel anlamda iyi bir diyalog için vesile olurken, öte yandan da sorun ve durum tespiti yapma konusunda çoğunlukla objektif bir tavır içerisinde olamadığımızı gösterdi.

UiT Norveç Arktik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Sarphan Uzunoğlu, bu programda bu tartışmayı ele alıyor. Alternatif ve ana akım medyayı profesyonellik açısından sorgulayıp, Kadri Gürsel’in açtığı tartışmaya katkı sunmaya çalışıyor.

Bu içeriği beğendiyseniz bizi Patreon üzerinden destekleyebilirsiniz.
Sarphan Uzunoğlu

Sarphan Uzunoğlu

Sarphan Uzunoğlu, Lebanese American University'de Multimedya Gazetecilik branşında yardımcı doçent olarak çalışmaktadır. Medyapod'un kurucularından olan ve NewsLabTurkey'in genel yayın yönetmenliğini yürüten Uzunoğlu aynı zamanda P24, Global Voices, Creative Disturbance, Piqd gibi platformlara da katkı sağlamaktadır. Uzunoğlu doktora tezini haber odalarında prekerleşme üzerine tamamlamıştır ve haber ekonomisi alanında akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

Tüm içerikleri gör

Bültenimize abone olun

Haftalık podcast bültenimize abone olun.