Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, akaryakıt zammını geri çekti. Sarı Yelekliler’in protestosu Fransa genelinde büyüyor. Sarı Yelekliler ne istiyor? Liseliler de sokağa döküldü, eğitim durdu. Gençlerin talepleri neler?

İngiltere’nin, Fransa gibi sokakları yoğun olmasa da, Parlemento zor bir süreçte. Bu akşam Başbakan Theresa May için güven oylaması gerçekleşecek. May istifa etmek zorunda kalacak mı? İngiltere’yi nasıl bir süreç bekliyor? Daha fazlasını Zeynep Yüncüler soruyor, siyaset bilimci Sezin Öney yanıtlıyor…

Bu içeriği beğendiyseniz bizi Patreon üzerinden destekleyebilirsiniz.

Zeynep Yüncüler

Lisans eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünde tamamlandı. Gazeteciliğe Milliyet gazetesi haber istihbarat bölümünde başladı. Ardından Artı 1 TV ve BirGün gazetesinde çalıştı. Gündem ve politika alanında altı belgesel hazırladı. Çağdaş Gazeteciler Derneği 2016 yılı Başarı Ödüllerinde röportaj dalında ödüle layık görüldü. Artı TV’de “Odak” adlı haber programını hazırlayıp sundu. Şu anda serbest gazetecilik yapan Zeynep, journo.com.tr’de editör ve medyapod ağında “arabaşlık” podcast haber programını hazırlıyor.

Tüm içerikleri gör

Bültenimize abone olun

Haftalık podcast bültenimize abone olun.