İlknur Bilir’in hazırladığı Cinesapiens’te bu hafta sinema dünyasındaki dağıtım krizi var.
• Büyük şirketler her zaman yasaları çiğneyebilir mi? Cinemaximum sinemaları her köşe başında açılırken neden kimse ses çıkarmadı.
• Başka Cem Yılmaz’lar çıkarmak daha önce neden akıl edilmedi?
• Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan ve Şahan Gökbakar ‘ı aynı cümle içinde kullanmak nasıl ve neyle mümkün oldu? Daha önce de mi böyleydi?
• Kapitalizmin çarkları herkesi mi öğütür yoksa birazlarını daha az mı öğütür!
• Art-house sinemanın kimsesi yok mu? Bağımsız sinemacıların grev yapacak kadar parası mı yok, yoksa boykot etmek akıllarına mı gelmedi?
• Devlet hep bir şirket midir?
Tüm bu soruları ve merak ettiklerimizi Şenay Aydemir ile konuştuk. Daha az para daha çok film şiarıyla dileriz sonunda 30 liraya bir karton mısır almak zorunda kalmayız. Patlamış mısırınız bol olsun

Bu içeriği beğendiyseniz bizi Patreon üzerinden destekleyebilirsiniz.
İlknur Bilir

İlknur Bilir

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümü ve Film Çalışmaları bölümlerinde tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon bölümünde sinemada dijital ve alternatif dağıtım mekanizmaları, ulus-ötesi yapım ve dağıtım modelleri üzerine yüksek lisans tezini yazıyor. Ayrıca sinema sektöründe üç yıl aktif olarak dağıtım, tanıtım ve post-prodüksiyonda görev aldı. Gazeteciliğe http://Medyascope.tv de reji asistanı olarak başladı.

Tüm içerikleri gör

Bültenimize abone olun

Haftalık podcast bültenimize abone olun.