Çocuklara podcast I Meraklı Zihinler – En Serisi

Hem çocuklara hem de yetişkin çocuklara podcast!

Evrenin En Büyükleri ya da En Zekileri!

“Uzayın, dağların, dinazorların ya da yıldızların, hatta tüm canlıların en büyüklerinden en küçüklerine kadar öğreniyoruz.”

Çocuklara ve çocuk yetişkinlere evde kaldığımız korona günlerinde, dinlerken öğrenmenin eğlencesini tattıracak bilim, uzay, coğrafya ve hayvanlarla ilgili 10 bölümlük bir Mikro Podcast ile karşınızdayız. Yayıncılarımızdan Çiğdem Öztabak’ın hazırlayıp sunduğu Meraklı Zihinler- EN Serisi hem çocuklara hem de yetişkin çocuklara 23 Nisan hediyemiz. 

Araştırmalar gösteriyor ki; çocukların dinlerken dikkatlerini topladıkları ve dinleme esnasında yeni kelimeleri, bilgileri öğrenmede daha efektif oldukları biliniyor.

Çocukların dinleme esnasında okur yazarlık ve anlama becerileri de gelişiyor ve dinleyerek bilgi üretmeye de teşvik ediyor. Aynı zamanda çocukların öğrendikleri bilgileri birbiri ile de tartıştıkları ve birbirlerine aktardıklarını da gösteriyor.

Çocuklara özel hazırladığımız bu ilk podcast serisindeki bazı başlıklar şöyle;

  • Bir defada en çok galaksi görebiliriz?
  • Peki Dünyanın en büyük canlısı kimdir?
  • En ama en büyük dinazor hangisidir?
  • Gökyüzünün en parlak yıldızı hangisidir?

Meraklı Zihinler- En Serisi Çiğdem Öztabak’ın hazırladığı podcast tüm çocuklara ve bizim gibi çocuk yetişkinlere hitap ediyor. 

** Podcast’in müzik tasarımını Anıl Yangın,

** Kapak tasarımını Günce Şeker hazırladılar.