Podcast Akademi; Medyapod bünyesinde kurulan, Podcast’e dair atölye ve eğitimler düzenleyen ve Podcast kültürünü yaygınlaştırmayı amaçlayan bir oluşumdur. İlkan Akgül ve Uraz Kaspar koordinatörlüğünde düzenlenen eğitimlerde, katılımcılar Podcast’e dair teorik ve pratik olarak çeşitli bilgiler edinir. Gelecek eğitim ve atölyelerimiz ile ilgili bilgi almak için etkinlikler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

Atölye BİA Podcast Atölyesi

29 Şubat -1 Mart 2020 tarihlerinde Atölye BİA’da gerçekleştirdiğimiz podcast atölyesi ile çok güzel bir gazeteci topluluğu ile çalışıp unutamayacağımız bir haftasonu geçirdik!

TGS Akademi – Medyapod Podcast Atölyesi

TGS Akademi ve Medyapod işbirliği ile çok geniş katılımlı bir atölye düzenlendi.

TEKİL ’14

Galatasaray Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Teknoloji ve İletişim Günleri’nde İlkan Akgül de Medyapod adına konuşmacı olarak katıldı.

Teknoloji Sohbetleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Zemin İstanbul ortaklığında gerçekleştirilen ve Sertaç Doğanay ile Aykut İbrişim’in konuşmacı olduğu panelde İlkan Akgül ve Uraz Kaspar da podcast alanında katkı sundu.

1. Podcast Buluşmaları

TGS Akademi’de düzenlenen Podcast Buluşmaları’nın birincisinde, daha önce atölyelerimize gelen ve Podcast ile ilgili bir projesi olan yayıncılar ile bir araya gelip fikirlerini dinleyip sorunlarına çözüm aramaya çalıştık.

P24 – Medyapod Podcast Workshop

19-20 Ekim 2019 tarihlerinde, P24 – Medyapod ortaklığında İstanbul Edebiyat Evi’nde 2 günlük katılımın yoğun olduğu bir Podcast Atölyesi gerçekleştirdik. 2020 yılında da aynı bünyede atölyeler düzenlemeye devam edeceğiz.

Bahçeşehir Üniversitesi

Dr. Can Ertuna’nın daveti ile Bahçeşehir Üniversitsesi’ne New Talk etkinlikleri kapsamında konuk olduk ve yeni medya öğrencileri ile birlikte Podcast’e dair bir sohbet gerçekleştirdik.