Programcılar

Sarphan Uzunoğlu
Kurucu

UiT Norveç Arktik Üniversitesi Medya ve Dökümantasyon Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Sarphan Uzunoğlu, Medyapod'un kurucularındandır ve NewsLabTurkey.org, Journo.com.tr ve Platform24.org gibi platformlara katkı sunmaktadır.

Twitter
Tunca Öğreten
Kurucu
1981, İstan­bul do­ğum­lu. İstan­bul Bil­gi Üni­ver­si­te­si İle­ti­şim Fa­kül­te­si­'n­de öğ­re­nim gör­dü. Irak Sa­va­şı sı­ra­sın­da Da­ily Te­leg­raph için Tür­ki­ye ve Ira­k­'­ta içe­rik üret­ti. Daha son­ra sı­ra­sıy­la Ta­raf ga­ze­te­si ve Di­ken.com.tr­'­de edi­tör ve mu­ha­bir ola­rak gö­rev yap­tı.
Twitter
Orhan Şener
Çeşitli özel üniversitelerde yeni medya ve iletişim alanında dersler vermekte olan Orhan Şener, 2014 yılından bu yana, Galatasaray Üniversitesi Medya ve İletişim Çalışmaları Doktora Programı’nda tezini yazmaktadır.
Twitter
Nida Dinçtürk
İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunu. Gazeteciliğe Dünya Gazetesi'nde muhabirlik yaparak başladı. TRT Türk’te yapım asistanlığı yaptı. Sputnik'teki muhabirlik ve editörlük deneyimiyle aktif gazeteciliği bıraktı. İyi Kitap, Milliyet Kitap Eki, Milliyet Sanat ve gazeteduvaR için edebiyat yazıları yazmayı ve söyleşiler yapmayı sürdürüyor.
Burak Kılıç
1989, Ankara doğumlu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitim gördü. Hürriyet ve Karşı Gazetesi’nde editörlük yaptı. Diken.com ve Fitbol Dergisi’nde yazarlık yaşamını sürdürüyor.
Twitter
Can Semercioğlu
Arada sırada yazar, genellikle okur. Mesele ve Diken'de editörlük yaptı. Çevirmen, sosyolog. Ljubljana Üniversitesi doktora öğrencisi.
Twitter
Emre Saklıca
Yüksek Lisansını Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamladı. Sosyal medya yönetimi ve marka yönetimi eğitimlerine sahiptir. Çeşitli mecralarda dijital medya, teknoloji, gazetecilik ve benzeri konularda yazılar yazmaktadır. Güncel isimli programın yapım ve sunuculuğunu üstlenmektedir. Halkla İlişkiler bölümünde doktorasına devam etmektedir.
Twitter
Zeynep Yüncüler
Lisans eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünde tamamlandı. Gazeteciliğe Milliyet gazetesi haber istihbarat bölümünde başladı. Ardından Artı 1 TV ve BirGün gazetesinde çalıştı. Gündem ve politika alanında altı belgesel hazırladı. Çağdaş Gazeteciler Derneği 2016 yılı Başarı Ödüllerinde röportaj dalında ödüle layık görüldü. Artı TV’de “Odak” adlı haber programını hazırlayıp sundu. Şu anda serbest gazetecilik yapan Zeynep, journo.com.tr’de editör, medyapod ağında “arabaşlık” podcast haber programını hazırlıyor ve aynı zamanda TGS yöneticisi.
İlkan Akgül
Uzun yıllardır içerisinde bulunduğu reklam sektöründe birçok siyasi parti ve STK ile çalıştı. Dijital kültür sitesi ShortMAG’ın kurucularından biri olan İlkan Akgül, Medyapod ağı üzerinden gerçekleştirilen ShortCAST isimli programın koordinatörlüğünü yürütürken halen çeşitli platformlara içerik üretmeye devam ediyor.
Zeynepgül Alp

Lise ve üniversite eğitimini Radyo-Televizyon Yayıncılığı alanında tamamladı. Habercilikle 2001 yılında Tv8 haber merkezinde staj yaparken tanıştı. Ata Tv'de Dış Haberler Prodüktörlüğü, Radyo Başkent'te Yayın Yönetmenliği, Kanal B'de Muhabirlik yaptı. Bu dönemde çeşitli haber programları hazırlayıp, sundu. Madencilerin çalışma koşullarını anlattığı haber serisiyle Çağdaş Gazeteciler Derneği 2011 Yılı Başarı Ödülleri'nde Televizyon Programı dalında ödül aldı. Çeşitli internet sitelerine haber ve makaleler hazırladı. Çağdaş Gazeteciler Derneği ve Gazeteciler Cemiyeti üyesi.

Görkem Pancaroğlu
Lisans eğitimine Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya bölümünde ve çift anadal programı ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde devam eden Görkem Pancaroğlu, Journo, Sivil Sayfalar ve Medyapod için içerikler üretiyor. Aynı zamanda Universus Sosyal Araştırmalar Merkezi’nde iletişim direktörlüğü görevini devam ettiriyor.
Nazlı Gürkaş
1988 yılında Kırklareli’de doğdu. Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’nden mezun olduktan sonra Autònoma de Barcelona Üniversitesi’nde gazetecilik ve iletişim alanında yüksek lisansını yaptı. İtalya, Yunanistan ve İspanya’da yaşarken bu ülkelerde sürekli seyahat edip onlarca şehrin altını üstüne getirdi. Yaşlı zeytin ağaçlarını kucaklamaya, kedileri evlat edinmeye, bisikletle yollara düşmeye ve kamp yapmaya bayılıyor. En çok da plansız seyahatleri seviyor. İngilizce, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce dillerinden çocuk kitaplarını Türkçeye kazandırıyor. 2013 yılından beri Kalem Ajans’ta edebiyat ajanı olarak çalışıyor. Seyahatlerini @seyahatsanati Instagram hesabı üzerinden paylaşıyor.
InstagramTwitter

Bültenimize abone olun

Haftalık podcast bültenimize abone olun.